niedziela, 17 listopada 2013

CAIPIRINHA


Dzisiaj już nie ma ciemnej nocy, za oknem nie szumi brzoza, bo tak naprawdę dzisiaj szumi mi w głowie. Jedna z Sióstr (z którą zazwyczaj śpię) już śpi, bo jej to zaszumiało naprawdę mocno, a ja siedzę z drinkiem i jem marynowanego łososia, którego dzisiaj wzbogaciliśmy o czosnek i sos sojowy.
         Ale chciałbym skupić się na tym drinku. Drink pochodzi z Brazylii i jest naprawdę szumiasty, czyli wystarczy dwa drineczki aby cieszyć się wieczorem ;).
         Drink to oczywiście Caipirinha. Cóż, dzisiaj mieszają mi się literki, więc nic więcej nie dodam, tylko dodam zdjęcia i przepis, bo inaczej dołączę do Siostry, która już smacznie chrapie po tym smacznym drinku. Tylko pamiętajcie – jest naprawę mocny…
                                                      Poleca
                                                               Mąż jednej z Sióstr

Składniki
(na około 2 drinki)
3 limonki
8 łyżek brązowego cukru (cukru trzcinowego)
0,3 l wódki z trzciny cukrowej- Cachaça
kruszony lód

Przygotowanie
         Czytaliśmy różne przepisy i w większości z nich wszystko miesza się w szklance. Cóż, ja byłem uczony przez Brazylijskich Mistrzów że dla większych ilości drinków wszystko robi się w garnuszku lub misce. Bardzo wiele uroku ma w sobie nalewanie gościom drinka do szklanek chochelką prosto z garnuszka. Poza tym, uważam, ze nic nie zastąpi do tego drinka Cachacy – żadna wódka, ani rum.
         Do garnuszka wciskamy sok z 3 limonek. Możemy tez, pociąć limonki na cząstki i wycinać z nich sok za pomocą drewnianego tłuczka. Pamietajcie aby limonki porządnie umyć i sparzyć.
         Następnie dodajemy brązowy cukier i wszystko mieszamy aż cukier się rozpuści. Do tego wszystkiego dodajemy Cachace i mieszamy. Powstanie nam pyszny słodko-kwaśny, bardzo mocny syrop. Teraz jest czas na modyfikacje, spróbujcie- jeśli wolicie mocniejsze, kwaśniejsze, słodsze- dodajcie odpowiednie składniki.
         Skruszcie lód (ja robie to za pomocą blendera) wrzucicie go do szklanek (3/4 szklanki) i zalejcie naszym alkoholowym syropem. Jeśli lubicie drinki bardziej klarowne przed wlaniem do szklanek, przecedzicie go.
Szumi?
        

         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lista zakupów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...