poniedziałek, 11 listopada 2013

TARTA Z CZARNĄ PORZECZKĄ I CZEKOLADĄ


Rozpieszczania ciąg dalszy.
Ja zostałam rozpieszczona, Wy też bądzcie:) 
Tak trochę od Święta raczymy się pyszną, krucha tartą z likierem z czarnej porzeczki. Skończył się trudny tydzień, zaczął się następny, chcemy wierzyć, że o wiele łatwiejszy.
Nic tylko świętować!;)
Poza tym, że okazja do świętowania znajdzie się zawsze…

Składniki
130 g zimnego masła 
175 g mąki pszennej
35 ml mleka
1 żółtko
0,5 łyżeczki soli
0,5 łyżeczki cukru pudru

250 g mascarpone
150 g czekolady mlecznej
100 ml likieru z czarnej porzeczki

250 g mascarpone
400 g śmietany 30 %
1 łyżka cukru pudru

5 łyżek konfitury z czarnej porzeczki lub czarnej porzeczki w cukrze
uprażone płatki migdałów

Przygotowanie
Zagniećcie kruche ciasto: wszystkie składniki na ciasto (masło, mleko, mąkę,żółtko, cukier i sól) połączcie razem pamiętając, aby zagnieść je jak najszybciej. Uformujcie kulę, lekko spłaszczcie i włóżcie do lodówki na 2 godziny. Po tym czasie rozwałkujcie, wyłóżcie dno formy dociskając do brzegów i ponakłuwajcie Wasz spód na tarty. Włóżcie jeszcze na chwilę do lodówki.
W tym czasie nagrzejcie piekarnik do 200 st. Wyciągnijcie ciasto z lodówki, wyłóżcie papierem i wysypcie na nie kulki ceramiczne, fasolę lub ryż, aby dociążyć ciasto. Wstawcie do piekarnika na 15 minut. Wyciągnijcie, usuńcie papier z obciążeniem i dopieczcie spód do zarumienienia- około 10-15 minut. 
Roztopcie czekoladę mleczną w kuchence mikrofalowej lub w kąpieli wodnej. Ser mascarpone (250 g ) zmiksujcie dokładnie z likierem z czarnej porzeczki. Powoli dolewajcie lekko przestudzoną czekoladę i zmiksujcie, aż składniki dokładnie się połączą. Schłodzony spód do tarty posmarujcie konfiturą z czarnej porzeczki i wyłóżcie na to nasz krem. Wstawcie do lodówki, najlepiej na kilka godzin, tak, aby krem stężał. 
Kiedy krem stężeje, ubijcie mascarpone ze śmietaną kremówką pod koniec dodając łyżkę cukru pudru. Wyłóżcie na tartę, posypcie uprażonymi płatkami migdałów. 
Rozpieszcza, prawda?
3 komentarze:

Lista zakupów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...