środa, 21 maja 2014

SŁODKA PIZZA WG RICARDO LARRIVEE

Świat oszalał! Kto to widział słodką pizzę? A jednak, marzenie każdego dziecka może się spełnić. Zapraszamy Was dziś na eksperyment, niezwykle udany eksperyment. Pizza na słodko! Wszyscy oszaleliśmy na jej punkcie, łącznie z naszymi małymi gośćmi :)

Składniki
na ciasto:
500 g mąki typu 500
125 ml cydru lub letniej wody
180 ml letniej wody
1½ łyżeczki suszonych drożdży
1 łyżka stołowa miodu
1 łyżeczka soli
2 łyżeczki oliwy

na pizzę:
mąka kukurydziana (do podsypywania)
75 g białej czekolady
25 g mlecznej czekolady
250 g małych pianek 
2 łyżki stołowe roztopionego masła
garść płatków migdałów
1 łyżka stołowa cukru brązowego

Przygotowanie
 W misce wymieszajcie lekko podgrzany ( do 45 stopni) cydr, wodę, drożdże i miód. Zostawcie, aż na wierzchu pojawi się piana, około 5 minut. Wymieszajcie mąkę z solą, dolejcie oliwę i zaczyn, aż powstanie miękką kula z ciasta. Zagniatajcie ją przez kilka minut na oprószonej mąką stolnicy. Teraz przełóżcie ciasto do miski lekko wysmarowanej tłuszczem i przykryjcie czystą ściereczką. Zostawcie na godzinę do wyrośnięcia w ciepłym miejscu. Ta ilość ciasta wystarczy na dwie porcje. Jedną możecie więc zamrozić, lub zrobić ciasto z połowy składników.

Teraz gwóźdź programu. Jeśli macie kamień do pieczenia pizzy nagrzejcie go w piekarniku rozgrzanym do 260 stopni. Jeśli nie, układajcie ciasto na blaszce do pizzy. Rozpłaszczcie ciasto tak, aby powstał placek o średnicy około 25 cm. Połóżcie placek na desce oprószonej mąką kukurydzianą, by później zsunąć go na kamień, lub na blaszce wysmarowanej oliwą i oprószonej mąką kukurydzianą. Posmarujcie go masłem, posypcie cukrem. Pieczcie przez około 10 minut, aż pizza stanie się złocista. Wyjmijcie z piekarnika, rozłóżcie pianki (bardzo gęsto, na całej pizzy) i kawałki czekolady. Posypcie płatkami migdałów. Pieczcie jeszcze przez 3-5 minut, aż się roztopią. Wystudźcie chwilę i można podawać. Idealnie smakuje z kulką lodów czekoladowo-waniliowych... I nawet spieczona była pyszna ;)

     


2 komentarze:

Lista zakupów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...